Uniwersytet Dzieci

Uniwersytet Dzieci to nowoczesna edukacja wzorowana na wykładach i warsztatach akademickich, adresowana do dzieci w wieku 6-13 lat i przystosowana do ich możliwości percepcyjnych i poznawczych.

UD to pierwszy w Polsce i zarazem największy dziecięcy uniwersytet. Rocznie w programach bierze udział prawie 8000 dzieci. Działalność odbywa się w czterech ośrodkach – w Warszawie, Krakowie, Olsztynie i we Wrocławiu. Patronat nad działalnością objęło kilkanaście uczelni wyższych, m.in.: UW, UJ, UWr, UWM, AGH, PW, APS, PAN. Uniwersytet Dzieci istnieje od 2007 roku i jest organizacją non profit.

 

Cele:

  • Rozbudzanie w dzieciach pasji i pomoc w odkrywaniu własnych zainteresowań.
  • Angażowanie dzieci w doświadczalne poznawanie nauki
  • Rozwijanie zdolności uczenia się przez całe życie
  • Kształtowanie umiejętność krytycznego myślenia

 
 

W roku akademickim 2011/2012 braliśmy udział w dwóch cyklach Uniwersytetu Dzieci. W pierwszym dzieci miały za zadanie zbudowanie stadionu na Euro 2012, w drugim zorganizowanie wycieczki szkolnej. Poprzez gry i case’y młodzi i zdolni uczestnicy mieli poznać podstawy zarządzania projektami oraz nauczyć się pracy w zespołach. Nasi członkowie koła nie mogli wyjść z podziwu, jak wielką wyobraźnię i chęć do działania mają te dzieci! Pomysłów nie było końca!

Organizacja projektu “Uniwersytet Dzieci” 2011/2012:
– Urszula Wawrzeniuk (koordynator)

Pierwszy cykl:
– Aleksandra Bulik
– Adriana Kuna
– Łukasz Rytel
– Wiktor Szymański
– Martyna Weremiuk

Drugi cykl:
– Magdalena Kierzkowska
– Paula Klein
– Maksymilian Michniewicz
– Mateusz Szewczyk
– Katarzyna Ziemba

 
 

Koło Naukowe PMArt w roku akademickim 2010/2011 wzięło kilkukrotnie udział w kilku warsztatach prowadzonych dla dzieci. Naszym celem było przybliżenie najmłodszym zasad i idei zarządzania projektami, organizacji, komunikacji, pracy w zespole. Nasi “studenci” niejednokrotnie nas zaskakiwali swoją wiedzą i pomysłowością. W tym roku również planujemy zaangażować się w wykłady na Uniwersytecie Dzieci. Galeria z poprzedniej edycji standardowo znajduje się na naszym Facebooku.

 

 

Organizacja projektu “Uniwersytet Dzieci” 2010/2011:
– Jacek Głodek (koordynator)
– Urszula Wawrzeniuk
– Kasia Karpiuk
– Michał Nowak

Galeria ze wszystkich spotkań tradycyjnie na naszym Facebooku.